Gryzaki na ząbkowanie, na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Ząbkowanie to wyjątkowo trudny czas dla malucha. Powoduje swędzenie oraz bóle, powodujące znaczny dyskomfort. Istnieje wiele sposobów na poradzenie sobie z dolegliwościami tego typu, Szczególnie popularne są gryzaki na ząbkowanie. Jak wybrać właściwy model, aby był skuteczny?

Ukojenie dla malucha

Niemowlę to dziecko, które potrafi się komunikować wyłącznie przy pomocy płaczu. Bardziej wprawny rodzic jest w stanie zrozumieć, z jakiego powodu w danym momencie maluch zaczyna płakać. Dość czytelne sygnały są wysyłane w momencie, gdy głośnemu użalaniu się towarzyszy wkładanie rączek do buzi. Wystarczy wtedy spojrzeć, jak wyglądają dziąsła dziecka. Jeśli są opuchnięte, oznacza to, że nadszedł czas ząbkowania. To dość długi okres, ciągnący się miesiącami. Dziecko bywa wówczas rozdrażnione, kwili i nie potrafi wytrzymać w tej samej pozycji. Dla rodziców gryzaki na ząbkowanie są jedną ze skutecznych form ukojenia niemowlaka.

Bezpieczne gryzaki na ząbkowanie

Gryzaki to specjalne zabawki, łagodzące swędzenie. Badania pokazują, że stosowanie tego elementu pozytywnie wpływa także na mózg. Szkrab poznaje świat za pomocą podstawowych zmysłów jak dotyk, wzrok czy smak. Gryzak to jeden z pierwszych, kolorowych elementów, jakie będzie mu dane włożyć do buzi. Akcesoria tego typu muszą być absolutnie bezpieczne, czyli wykonane z nietoksycznych materiałów. Ich powierzchnia nie może być pokryta czymś, co odpada lub odpryskuje. Zabawka musi mieć odpowiednie atesty, potwierdzające, że może być używana przez malucha. Gryzaczek nie może zawierać małych, niestabilnych elementów. W trakcie zabawy mogą odpaść i dostać się do przełyku niemowlaka.

Miękkie i twarde

Gryzaki na ząbkowanie różnią się pomiędzy sobą. Bardzo popularne są modele miękkie, na przykład smoczek-gryzak. Taka zabawka łagodzi swędzenie, ale także wspiera odruch ssania. Nie wymaga również ciągłego trzymania w rączce, więc maluch może się zająć zabawą czymś innym. Miękkie gryzaki to także elementy, wypełnione specjalnym, całkowicie bezpiecznym żelem. Można go schłodzić w lodówce, co przynosi większą ulgę. W sklepie Smarkacze dostępne są także gryzaki z grzechotką. Taka zabawka nie tylko uspokoi dziąsła, ale także skutecznie odwróci uwagę dziecka od problematycznego swędzenia lub bólu.

Przeglądając gryzaki dla dzieci, warto wybrać model łatwy w czyszczeniu. Taki element często ląduje na podłodze, dywanie lub trawniku. Im łatwiej go oczyścić, tym lepiej. Dobrym pomysłem są gryzaki w formie zawieszki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl