Jakie zabawki dla pięciolatka wybrać? 

Jeśli masz doświadczenie w pracy z dziećmi, pewnie zdajesz sobie również sprawę z tego, ile uwagi trzeba poświęcić maluchom. Oczywiście – jest to również zależne od charakteru dziecka, a także jego wychowania. Nie zawsze dziecko jest spokojne i potrafi grzecznie bawić się w samotności. Niektóre dzieci wymagają niestety większej uwagi, a co za tym idzie, pochłaniają również więcej czasu osoby, która się nimi opiekuje. Jednakże jeśli twoje dziecko jest niesforne, może wystarczy czasami zainwestować w porywającą zabawkę – taką, która zajmie je na dłuższy czas? Zabawki dla pięciolatka, czy dziesięciolatka wcale nie muszą być bezużytecznymi przedmiotami – okazuje się, że mogą również poprawiać rozwój twojego dziecka.

Jak zabawki dla pięciolatka mogą pomóc w edukacji i rozwoju?

Dla niektórych zaskakującym faktem może okazać się wiadomość, iż zabawa to nie tylko strata czasu, ale często wręcz na odwrót – czas spędzony na edukacji. Takie zabawki dla pięciolatka to na przykład puzzle czy klocki LEGO. Są to niezwykle klasyczne zabawki, które nigdy nie wyjdą z mody i można powiedzieć, że są odpowiednie niemal dla osoby w każdym wieku. Jednakże ich największą zaletą są niewątpliwie walory edukacyjne. Układając klocki LEGO, młody człowiek używa swojej wyobraźni, dzięki czemu rozwija ją, jednocześnie się bawiąc – czy to niewspaniałe? Jeśli chodzi o puzzle, to w dziecku rozwija się przede wszystkim spostrzegawczość – kolejna ważna cecha w etapie rozwoju mózgu. Jak widzisz inwestycja w odpowiednie zabawki, to często, tym samym inwestycja w przyszłość twoich maluchów.

Zabawki dla pięciolatka – eksperymentuj z nimi!

Żeby jednak tak się stało, należy postarać się, aby zabawki dla pięciolatka były odpowiednie. Jednakże co w tym wypadku znaczy słowo odpowiednie? Tego musisz dowiedzieć się sam – eksperymentować ze swoją pociechą i tym, co może ją zainteresować. Jednakże nie poprzestawaj na jednej zabawce i nie zniechęcaj się. Staraj się pokazać swojemu dziecku, że układanie puzzli czy klocków LEGO rzeczywiście może być fajną zabawą. Jeśli na początku spędzisz z dzieckiem trochę czasu, to istnieje możliwość, że później już nie będzie cię potrzebował. Dzięki temu również ty zyskasz czas dla siebie. Spróbuj jednak nie polegać tylko na jednym rozwiązaniu – nie każdy oczywiście musi lubić to samo, dlatego nie zmuszaj swojego dziecka do niczego. Zamiast tego podsuwaj mu kolejne zabawki, aby w końcu trafił na taką, która go całkowicie pochłonie i zainteresuje, a ty będziesz mieć chwilę spokoju.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl