Jakie zabawki dla rocznego dziecka pozytywnie wpływają na jego rozwój?

Twoja córka skończyła już pierwszy rok życia, jest ciekawa świata i chętnie sięga po nowe przedmioty? Jeśli chcesz, by maluch rozwijał się prawidłowo, sprawdź, jakie zabawki dla rocznego dziecka warto kupić - odpowiednio skompletowane sprawią, że Twoja pociecha w beztroskiej zabawie zdobędzie kolejne umiejętności, jednocześnie ćwicząc te, które już posiada.

Dlaczego zabawa jest ważna?

Zabawa w życiu małego człowieka odgrywa istotną rolę - to właśnie w zabawie maluch poznaje świat, uczy się zachowań społecznych i zdobywa umiejętności, które zaowocują w przyszłości. Rozbudź w dziecku ciekawość otaczającej rzeczywistości, kształtuj zdolność logicznego myślenia i rozwijaj wyobraźnię, wybierając odpowiednie zabawki dla rocznego dziecka.

Ogrom dostępnych w sprzedaży modeli nie ułatwia Ci zadania? Mając na uwadze Twój komfort, przygotowaliśmy praktyczną listę, na której znajdziesz pięć modnych inspiracji!

1. Klocki drewniane

Będziesz zaskoczona, jak pozytywny wpływ na rozwój dziecka mogą mieć tradycyjne klocki drewniane. Dedykowane maluchom, które ukończyły pierwszy rok życia pobudzają wyobraźnię, kreatywność i koordynację wzrokową, dodatkowo korzystnie wpływają na rozwój zdolności manualnych. Klocki drewniane są w pełni bezpieczne.

2. Pchacz 3w1

Kolorowy pchacz z bajkowym wizerunkiem konika, to doskonała propozycja dla rocznego malucha. Muzyczna zabawka pozwoli dziecku samodzielnie tworzyć proste melodie, jednocześnie umożliwiając poznawanie wesołych dźwięków perkusji, bębenka, grzechoczących koralików albo galopującego konia. Grający pchacz umożliwi rozwój muzyczny malucha od najmłodszych lat!

3. Książeczka z dźwiękami

Wspomóż rozwój mowy swojego dziecka, wybierając odpowiednie książeczki! Obrazkowa książeczka „Dźwięki. Pojazdy” to doskonały sposób na twórcze spędzenie czasu z dzieckiem - przedstawione w niej obrazki zostały opatrzone dźwiękonaśladowczymi wyrażeniami, które powtarzane przez rodzica zachęcą malucha do wypowiadania pierwszych słów!

4. Tomek i Przyjaciele - podstawowa lokomotywa

Bohaterowie dziecięcych bajek w Twoim domu? To możliwe, jeśli zdecydujesz się na lokomotywę z popularnych opowieści o Tomku i jego przyjaciołach. Along Harold został zaprojektowany w taki sposób, by ułatwić dziecku chwytanie i pozytywnie wpływać na rozwój zdolności manualnych.

5. Pianinko Smily

Maluchy uwielbiają muzyczne zabawki, dlatego wybierając zabawki dla rocznego dziecka, warto sięgnąć po proponowane pianino. Niewielkie, kolorowe i dodatkowo wyróżniające się oryginalnym designem szybko zajmie Twoją pociechę na długi czas! Zabawka edukacyjna umożliwia samodzielne komponowanie melodii, jednocześnie uczy rozpoznawać odgłosy zwierząt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl